İBB; Ataşehir Küçükbakkalköy ve İçerenköy  İmar Planlarını Onayladı….

İBB; Ataşehir Küçükbakkalköy ve İçerenköy İmar Planlarını Onayladı….

Ataşehir ; Küçükbakkalköy, İçerenköy Mahalleleri ve Yakın Çevresine ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planları , İBB  tarafından onaylandı.

Süreçte Ataşehir belediyesi seçim sürecinde kendine mal etmek istesede , İBB tarafından   süreç tamamlanması için Ataşehire meclise sunulmasına talimat verdi…

1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planları, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na gönderilecek olup Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülüp onaylandıktan sonra yürürlüğe girecek ve Belediye Başkanlığımızca yapılacak 1 aylık askı süresi sonunda uygulamaya başlanacaktır.

Süreç nasıl işledi?

Küçükbakkalköy, İçerenköy Mahalleleri ve Yakın Çevresinin 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planları 16.12.2016 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nca onaylanmış ve 17.07.2017-15.08.2017 tarihleri arasında olmak üzere 1 ay süreyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda askıya çıkarılmıştır.

İtirazlar 21.11.2018 tarih ve 1837 sayılı Büyükşehir Belediyesi Meclis Kararı ile değerlendirilmiş olup Belediye Başkanlığımızca 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planlarına uygun 1/1000 ölçekli planlar hazırlanmış ve Ataşehir Belediye Meclisi’ne ilgili karar alınmak üzere gönderilmiştir.

Ataşehir Belediye Meclisi’nin 11 Ocak Cuma günü yaptığı toplantıda Küçükbakkalköy, İçerenköy mahallelerinin 1/1000 ölçekli planları oy birliği ile onaylanarak uygun bulunmuştur.

Bundan sonra ne olacak?

Bundan sonraki süreçte 1/1000 ölçekli planlar hakkında karar alınmak ve onaylanmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na gönderilecek olup İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, ilçe belediyesinden gelen planları 5216 sayılı yasanın 7. maddesine göre onama veya değiştirerek onama yetkisine binaen, onanmasının ardından Ataşehir Belediyesi’ne gönderecek.

Ataşehir Belediyesi’nde 1 ay askıda kalacak. Vatandaşlar plana itiraz edebilecekler. Bu sürenin sonunda plan hukuki olarak yürürlüğe girmiş olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. 20 yıl bekledik 20 yıl daha bekleriz çok güzel olur bunları bu şekilde yapanlar utansın başka bir şey demiyorum allah’a havale ediyorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?